Viofor S-PRO – Polskim Produktem Przyszłości

Polski Produkt przyszłości to jedna z najbardziej prestiżowych polskich nagród, której celem jest promowanie i upowszechnianie osiągnięć twórców innowacyjnych wyrobów i technologii. Konkurs organizowany jest przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, a najlepsze projekty wyłania Kapituła, w skład której wchodzą przedstawiciele Kancelarii Prezydenta, Premiera oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości.

W XXI edycji o zwycięstwo rywalizowały 72 projekty z różnych branż gospodarki m.in.: medycznej, farmaceutycznej, elektronicznej i elektrotechnicznej czy chemicznej.

W kategorii produkt przyszłości wspólny jednostki naukowej i przedsiębiorcy Med&Life wraz z Instytutem Tele- i Radiotechnicznym zostałp uhonorowane wyróżnieniem za produkt Viofor S-PRO.

Takie inicjatywy jak konkurs Polski Produkt Przyszłości pokazują, jak duży potencjał tkwi w ścisłej współpracy polskich przedsiębiorców i jednostek naukowych. Twórcze napięcie na styku tych dwóch rzeczywistości i sposobów widzenia rozwoju to najlepszy przepis na rozwiązania przełomowe dla polskiej gospodarki i życia społecznego –Piotr Dardziński, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego.