Wygraj z bólem kręgosłupa!

Viofor uśmierza ból kręgosłupa i działa na jego przyczynę! Działanie Viofor zostało potwierdzona w ponad 300 publikacjach naukowych i 35 rozprawach doktorskich i habilitacyjnych.

Nauka to potęga. Dzięki niej latamy w kosmos, surfujemy po internecie oraz stale poprawiamy długość i jakość życia człowieka. Rozwój medycyny daje narzędzia, mające realny wpływ na każdego z nas. Pytanie, czy z nich korzystamy? Czy w walce z bólem kręgosłupa potrafisz sięgnąć po wypracowane przez naukowców metody zwalczające jego przyczynę, czy wolisz narzekać na siedzący tryb życia i łykać środki przeciwbólowe..?

Powszechny, znany medycynie problem

Ból kręgosłupa to dotkliwość znana większości społeczeństwa. Stanowi jeden z głównych powodów wizyt pacjentów u lekarzy pierwszego kontaktu, a następnie u lekarzy specjalistów. Dotyczy około 50% problemów zdrowotnych w populacji, w tym aż u około 20% osób są przyczyną czasowej niezdolności do pracy. Jest również najczęstszą przyczynę niepełnosprawności osób poniżej 45 roku życia [1]. To doskonale znany medycynie problem i bardzo głęboko przeanalizowany. 

O ile poważne wady wrodzone czy nabyte urazy mechaniczne wymagają zazwyczaj zabiegów operacyjnych, o tyle najczęściej występujące w nowoczesnych społeczeństwie bóle kręgosłupa, powodowane współczesnym stylem życia, są stosunkowo łatwe do wyeliminowania. Ciężko jednak z dnia na dzień zmienić pracę, wdrożyć zdrową dietę i regularne ćwiczenia, szczególnie gdy ból doskwiera…

Badania naukowe dowodzą, że szybką poprawę stanu kręgosłupa (czy w ogóle dobrostanu organizmu) można osiągnąć sięgając po doskonale znaną fizjoterapeutom magnetostymulację.

Bezpieczną do samodzielnego stosowania w warunkach domowych jest terapia Viofor, o skuteczności potwierdzonej w ponad 300 publikacjach naukowych i 35 rozprawach doktorskich i habilitacyjnych.

Terapia Viofor eliminuje przyczyny bólu

W odróżnieniu od tabletek przeciwbólowych terapia Viofor, oparta na magnetostymulacji wolnozmiennym polem magnetycznym, efektywnie walczy z bólem, a co najważniejsze działa na jego przyczynę. Mowa o zabiegach z wykorzystaniem opracowanego przez polskich naukowców aparatu Viofor JPS, w którym wykorzystuje się m.in. elektrodynamiczne oddziaływanie zmiennego pola magnetycznego na prądy jonowe w organizmie. Podczas bezbolesnych, a raczej nieodczuwalnych zabiegów następuje poprawa procesów regeneracyjnych w tkankach oraz reakcja przeciwzapalna, przeciwobrzękowa. Zmniejsza się przewodzenie bodźców bólowych we włóknach aferentnych, przez co wyraźnie zaznacza się efekt przeciwbólowy [1]. Dodatkowo Viofor poprawia ukrwienie i zmniejsza napięcie mięśni, umożliwiając tym samym rehabilitację i znaczne zwiększenie sprawności ruchowej [2].

Profesjonalna rehabilitacja w domowym zaciszu

Viofor to urządzenie medyczne do regeneracji i rehabilitacji. Poza jego wykorzystaniem w szpitalach i prywatnych gabinetach lekarskich, specjalna linia Viofor Family daje możliwość korzystania z profesjonalnych zabiegów w zaciszu własnego domu czy w pracy. Umożliwia to łatwy dostęp do komfortowych, bezpiecznych, a przede wszystkim skutecznych zabiegów. U chorych ze schorzeniami przewlekłymi, korzystanie z tej formy terapii jest niezwykle istotne [1].

Piśmiennictwo:

[1 ] Krukowska J., Woldańska-Okońska M., Jankowska K., Kwiecień-Czerwieniec I., Czernicki J.: Ocena skuteczności przeciwbólowej magnetoledoterapii u chorych z zespołami bólowymi kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego Wiadomości Lekarskie 2010, tom 63., 4, 265-275.

[2] Staś-Rzendkowska K., Halejak R., Pyszkowska J.:Magnetostymulacja w medycynie bólu.Twój Mag. Med. 2004, 11, 15-20.